Wystawa królików Bielsko-Biała

W dniach 8-9 września 2012r. odbyła się Jesienna Wystawa królików Okręgowego Związku Hodowców Drobnego Inwentarza w Bielsku-Białej, zorganizowana przez członków sekcji królików. Na wystawie zaprezentowano ok. 100 zwierząt w 11 rasach, najwięcej bo po 18 szt. belgijskich olbrzymów i nowozelandzkich białych.

Króliki oceniała komisją sędziowska z składzie Pan Marian Błahut oraz Pan Jan Chudy. Poziom wystawianych królików był bardzo wysoki, jednakże spośród tych pięknych okazów prezentowanych na wystawie komisja musiała wybrać te które zdobędą tytuł Championa. Kryterium punktowe dla Championa zostało ustalone przez organizatora na poziomie 96pkt.

W konkursie brały udział także kolekcję K4 królików, która została zdominowaną prze króliki Pana Grzegorza Koraczyńskiego zdobywając 383.5 pkt i zyskując tym samym Championat Wystawy. Nie wiele mniej bo 381 pkt uzyskała kolekcja K4 królików nowozelandzkich białych Pan Kazimierza Stachury, otrzymując tytuł v-ce Championatu Wystawy.
Po wnikliwej ocenie przyznano tytuły championa oraz v-ce championa, poniżej przedstawiam pełną listę osób którym udało się wyhodować te wspaniałe zwierzęta, i tak:

Tytuł Championa:

Pan Grzegorz Koraczyński za królika rasy belgijski olbrzym szary 96.5 pkt
Pan Apoloniusz Szarowski za królika rasy szynszyl wielki 96 pkt
Pan Dariusz Wencepel za królika rasy nowozelandzki biały 96 pkt
Pan Gustaw Gomola za królika rasy wiedeński niebieski 96 pkt

Tytuł v-ce Championa:

Pan Roman Borowski za królika rasy belgijski olbrzym szary 95 pkt
Pani Elżbieta Kubies za królika rasy olbrzym srokacz czarnobiały 95 pkt
Pan Grzegorz Hańderek za królika rasy baran francuski 95.5 pkt
Pan Mirosław Masny za królika rasy wielki jasnosrebrzysty 95 pkt

Zwycięzcą Wystawy został królik rasy karzełek Szary Pana Marian Błachuta oceniony na 96.5 pkt. Ponadto przyznano także dwie pierwsze lokaty za wysokie oceny prezentowanych zwierząt, pierwszą z nich uzyskał Pan Tomasz Bujok za królika rasy kalifornijskiej 94.5 pkt oraz Pan Jan Stoszek za królika rasy olbrzym srokacz czarno-biały.

Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców a także hodowców którzy zjechali podziwiać te wspaniałe okazy z całego Śląska. Już dziś zapraszamy na następną wystawę, która odbędzie się w przyszłym roku.

Tekst: Dariusz Wencepel

Add Comment