Cykl życia królika

Któż z nas nie zna królika? Jak wszyscy wiemy, króliki to małe i urocze zwierzęta. Są bardzo przyjazne i łatwo się z nimi zaprzyjaźnić. Są też drugim najbardziej popularnym zwierzęciem domowym wśród ludzi na całym świecie. W tym poście porozmawiamy o cyklu życia królika, a jest to bardzo ważne, abyś o tym wiedział.

Cykl życia królika:

Po pierwsze, poznajmy różnicę między samcem królika a samicą królika.

Samiec królika:

Samiec królika jest jednym z powszechnych typów królików występujących na całym świecie. Samiec królika ma dwa penisy. Jeden penis jest używany do krycia. Drugi penis nie jest wykorzystywany do tego celu.

Samica królika:

Samica królika ma dwie łechtaczki, jedna z nich służy do krycia, a druga do rodzenia dzieci.

Narodziny królika

Gdy samica królika jest w okresie płodnym, zaczyna produkować jaja. Proces narodzin trwa od 7 do 9 dni. Dziecko urodzi się ważąc około 1,5 kg. Bardzo ważne jest, by zapewnić dziecku ciepło zaraz po urodzeniu.

Odstawianie królika od piersi

Króliki są bardzo towarzyskimi zwierzętami i w okresie niemowlęcym muszą przebywać ze swoimi matkami. Dlatego też rodzice karmią je. Po 10-12 tygodniach karmienia zaczynają jeść warzywa.

Ściółka u królika

Po kilku miesiącach króliki wydadzą na świat miot. Będzie ich od 5 do 8.

Krycie królika

Samiec królika kopuluje z samicą królika, wkładając penisa do jej pochwy.

Rozwój królika

Po urodzeniu dzieci, wyrastają one na w pełni dorosłego królika. Na tym etapie dziecko będzie ważyło około 2 kg i będzie miało 2-3 cale wzrostu.

Hodowla królików

Gdy tylko samica królika znajdzie się w okresie płodnym, zacznie produkować jaja. Proces zajścia w ciążę trwa około 6 tygodni.

Podsumowanie:

Mam nadzieję, że ten post pomógł Ci poznać cykl życia królika. Jeśli masz jakieś pytania, nie krępuj się pytać.