Czy warto gotować swojemu psiakowi czy lepiej wybierać gotową karmę?

Każdy dobry opiekun psa wie, że zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta jest bardzo ważna dla jego pupila, czyli członka rodziny. Zatem na jedzeniu nie należy oszczędzać. Karmienie psa resztkami ze stołu może mu zaszkodzić i to bardzo mocno. Dlatego absolutnie nie należy tego robić. Jednak wielu opiekunów ma jeszcze jeden problem. Otóż zastanawia się czy lepiej gotować swojemu psiakowi czy kupować gotową karmę. W dzisiejszym wpisie rozwiejemy te wątpliwości.

Jedzenie gotowane jest dobra, ale…

Gotowanie dla psiaka jest dobre i rzeczywiście zdrowe, ale pod warunkiem, że gotujecie mu najwyższej jakości mięso. Otóż psy nie powinny jest w dużej ilości drobiu, a najlepiej, aby w ogóle go nie jadły. Natomiast powinny jadać cielęcinę, wołowinę, perliczki, koninę czy delikatne mięso z królika. Bardzo dobrze w diecie psa sprawdzają się też ryby. Jednak jak zauważyliście cena za kilogram takiego mięsa jest wysoka i rzecz jasna, choć możecie kochać swojego psa najbardziej na świecie to jednak może was na takie jedzenie nie stać. Tym bardziej, że do mięsa nie powinno dodawać się ryżu czy makaronu, bo to zwykłe zapychacze, które nie mają żadnych dobrych składników odżywczych dla psa. Do posiłku składającego się z mięsa powinno się dodać jeszcze kilka kropel oleju z łososia. Nie zaszkodzi również mała ilość warzyw, bo w końcu pies jest mięsożerny, stąd też dieta powinna opierać się głównie na mięsie.

Gotowanie jest czasochłonne

Jeżeli jesteście zapracowani to także gotowanie dla psa niezbyt się sprawdzi, bo wiadomo jest czasochłonne. W końcu trzeba wyjść do dobrego sklepu mięsnego, gdzie można zakupić koninę czy cielęcinę. Następnie ugotować, pokroić, ostudzić i podać. A gdy dużo się pracuje to wiadomym jest, że czas, który się posiada lepiej wykorzystać na spacer z pupilem czy też zabawę. Oczywiście możecie jeszcze gotować większe porcje jedzenia i następnie je mrozić. Ale to także wymaga nakładu czasu. Do tego musicie odpowiednio zbilansować jedzenie, a to może nastręczać wielu problemów. W innym przypadku wasz pies może zmagać się z niedoborami.

Gotowa karma to dobry wybór

Oczywiście możecie iść na niejaką łatwiznę i podawać zwierzęciu gotową karmę. Rzecz jasna karma karmie nierówna stąd też należy wybierać tylko produkty najwyższej jakości o bardzo dobrym składzie. Im mniej zboża tym lepiej, a najlepiej jeżeli karma nie ma w sobie żadnego dodatku zboża. Do tego znaczenie ma zawartość mięsa i większa tym lepiej. Koniecznie czytajcie etykiety i składy, bo karma o smaku królika nie oznacza, że mięso królika się w niej znajduje. Dobra i w korzystnej cenie jest karma Acana. Jest oceniana bardzo pozytywnie przez lekarzy weterynarii, ale i psy „oceniają” ją bardzo dobrze. Od opiekunów można usłyszeć, że zwierzęta chętnie ją jedzą, ale i ich sierść jest miękka oraz nie wypada bardzo intensywnie. Nie kupujcie więc karmy w supermarkecie, lecz znajdźcie dobry sklep zoologiczny i tam się zaopatrujcie

Nie tylko mokra karma

Pies jest członkiem rodziny i tak też powinien być traktowany. Nie jest żadnym śmietnikiem, któremu można dawać wszystko do jedzenia sądząc, że przecież nie może to zaszkodzić. Jeżeli ktoś tak uważa to zwyczajnie nie jest godny bycia opiekunem tych wspaniałych zwierząt, które człowiekowi oddają siebie i darzą bezgraniczną miłością. Jednocześnie polecamy karmić psa nie tylko suchą karmą, lecz dawać mu także mokrą. Karma dla psa Acana sprawdzi się idealnie, podobnie ja Dolina Noteci. Jeżeli zastanawiacie się jaką karmę wybrać to polecamy zamawianie mniejszych porcji na wagę i dzięki temu przekonacie się, która waszemu psu najlepiej smakuje. Ale nie należy zmienić mu karmu codziennie. Oczywiście jeżeli pies je suchą karmę musi mieć zawsze dostęp do świeżej wody. Rekomendujemy również karmienie go mokrym jedzeniem. Od czasu do czasu dobrej jakości smaczki też nie zaszkodzą, szczególnie jeżeli postawicie na suszone mięso.

Jedzenie ma znaczenie nie tylko dla was, ale i waszych zwierząt. Nie polecamy wam tresowania psów przy misce, bo takie zachowanie jest okrutne. Dodatkowo pamiętajcie, że tak jak wy i wasz pies chce mieć spokój podczas jedzenia. Stąd zarówno wy jak i wasze dzieci nie możecie zaczepiać go czy co gorsza wsadzać ręki do miski.