Związki hodowców królików – mazowiecki związek hodowców królików

Rynek hodowli królików w Polsce jest na tyle duży, że powstały nawet specjalne organizacje skupiające w swych szeregach hodowców tych niewielkich zwierzątek. Jakiego rodzaju są to organizacje?

mazowiecki związek hodowców królików

W Polsce najważniejszą organizacją tego rodzaju jest Związek Hodowców Królików. Posiada on placówki w niemalże każdym województwie, na przykład w stolicy ma swą siedzibę mazowiecki związek hodowców królików. Organizacje tego typu nie tylko zrzeszają hodowców, ale spełniają także inne funkcje i zadania. Dzięki nim można na przykład uzyskać adresy hodowców królików. Odpowiadają one także za skup królików mazowieckie lub też w innych, pozostałych województwach, takich jak skup królików opolskie.

hodowla królików rasowych

Co ważne, skupiają one nie tylko hodowców prowadzących fermy królicze do celów przemysłowych, ale też w ich szeregach mieści się niejedna hodowla królików rasowych mazowieckie. Dzięki tego rodzaju związkom hodowcy nie są pozostawieni samym sobie – mogą się jednoczyć, dzielić wiedzą, wspólnie też działać, organizując na przykład targi czy inne wydarzenia. Dobrze jest więc w przypadku hodowców zapisać się do takiego związku. Można na tym tylko zyskać.