Uroczy towarzysze domowych zabaw, czyli króliki miniaturowe. Hermelin niebieskooki

Króliki miniaturki obok psów i kotów to najczęściej wybierane zwierzęta domowe. Jedną z najpopularniejszych ras jest hermelin, nazywany również królikiem gronostajowym miniaturowym, a w Wielkiej Brytanii mylnie królikiem polskim. Z naszym krajem ma rasa ma również inne powiązania. Został wyhodowany jako pierwsza rasa miniaturowa na świecie w Anglii na bazie królików białych polskich. Inne znane nam obecnie rasy najmniejszych królików powstały z krzyżówek hermelina z większymi zwierzętami.

Czym się wyróżnia hermelin niebieskooki?

Króliczki są naprawdę niewielkie, osiągając maksymalnie wagę 1, 5 kilograma. Futerko jest zazwyczaj jedwabiste i śnieżnobiałe, a dwie odmiany wyróżnia się wyłącznie na podstawie koloru oczu – hermelin czerwonooki i hermelin niebieskooki.

Hodowcy twierdzą, że zwierzę to idealnie nadaje się do trzymania w warunkach domowych. Ma spokojny charakter i uwielbia zabawy, stając się idealnym kompanem dla wszystkich domowników. W przypadku dzieci należy je jednak szczególnie przestrzec, że choć zwierzątko wygląda jak urocza zabawka, jest bardzo delikatne i należy bardzo uważać, żeby nie zrobić mu krzywdy.