Wyposażenie kuchni — lista niezbędnych elementów

Urządzenie nowej kuchni to niemałe wyzwanie wymagające nie tylko zakupu odpowiednich mebli i sprzętu AGD, lecz również rozmaitych akcesoriów do przygotowywania posiłków. Poniżej podpowiadamy, co powinno znaleźć się na liście niezbędnych elementów w każdej współczesnej kuchni.

Patelnie, brytfanny i garnki ze stali nierdzewnej

Na rynku istnieje wiele garnków, patelni oraz innych naczyń do gotowania, pieczenia lub duszenia, jednak ich wybór powinien zostać przemyślany. W Radochy Gospochy wiemy o tym, że o wyśmienitym smaku dań decyduje jakość naczyń, w których zostały one przygotowane. Dlatego, jeśli szukasz wysokiej klasy produktów do przyrządzania smacznych potraw, zachęcamy do zajrzenia na stronę radochygospochy.pl.

Urządzając nową kuchnię, należy zaopatrzyć się w solidne garnki i stworzyć komplet składający się z kilku modeli o różnej pojemności. W szczególności warto wybrać garnki ze stali nierdzewnej, cechujące się wysokim stopniem wytrzymałości na przedwczesne zużycie nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Kompletując garnki, nie można zapomnieć o patelni. Warto wybrać dwa modele – jedną małą, a drugą dużą. Ważne, żeby zostały wyposażone w powłokę non-stick zapobiegającą przywieraniu i wyprofilowaną rączkę ułatwiającą chwytanie. Oprócz garnków oraz patelni, w zależności od potrzeb użytkowych, warto zaopatrzyć się w gęsiarkę, brytfannę, sokownik parowy lub szybkowar ciśnieniowy.

Akcesoria do pieczenia

Kuchnia to miejsce, w którym powstają wyśmienite wypieki. Dlatego należy zakupić tortownice, formy, blachy, wykrawaczki, a także foremki do babeczek lub muffinek. Kompletując przybory do pieczenia, warto zaopatrzyć się w kratkę do studzenia i lukrowania ciastek, silikonowe pędzelki do smarowania wypieków, trzepaczkę, stolnicę, wałek, dekoratorski rękaw cukierniczy, dekorator do ciast z końcówkami, łyżki i tuczek do mieszania składników, a także nóż krajacz do tortu.

Serwis obiadowy lub kawowo-obiadowy

W każdej kuchni niezbędne okazują się naczynia do spożywania i serwowania dań oraz napojów. W tym celu należy poszukać solidnego, a jednocześnie eleganckiego serwisu obiadowego lub obiadowo-kawowego. W Radochy Gospochy można znaleźć całe komplety zastaw z talerzami, filiżankami, sosjerkami, wazami, półmiskami i cukiernicami. Ponadto w każdej kuchni powinny znaleźć się szklanki do picia napojów.

Dobry czajnik do kawy i herbaty

Urządzając nową kuchnię, nie można zapomnieć o czajniku. Warto zainwestować w solidny model – najlepsze okażą się czajniki klasyczne ze stali nierdzewnej. W sklepie Radochy Gospochy znajduje się szeroki asortyment czajników marki Karl Hausmann gwarantujących długotrwałe, bezpieczne, a przede wszystkim komfortowe użytkowanie. Modele te posiadają wyprofilowane rączki, trójwarstwowe dno równomiernie rozprowadzające ciepło, uchylny gwizdek, a także praktyczną pokrywkę ułatwiającą nalanie wody.

Sztućce do spożywania posiłków oraz do nakładania dań

Chochle, łopatki do nakładania mięs, szczypce, noże rozdrabniające czy drewniane łyżki to przybory niezbędne do przygotowywania, serwowania i nakładania potraw. Ponadto w każdej kuchni powinien znaleźć się zestaw widelców, łyżeczek, noży oraz łyżek do spożywania zup.

Inne akcesoria niezbędne do przygotowania dań

Kompletując przybory do kuchni, warto zaopatrzyć się w deskę do krojenia, miski do mieszania składników, szatkownicę, tarkę durszlak, koszyk pleciony do pieczywa, naczynia do przechowywania produktów sypkich i do przypraw, a także suszarkę typu ociekacz do sztućców oraz naczyń. Ponadto w zależności od potrzeb przydatne okażą się młynki do pieprzu i soli, kuchenne ostrzałki do noży, sitka, butelki szklane na oliwę, moździerze, wyciskacz do czosnku oraz wiele innych akcesoriów.