Ile gruzu można oddać za darmo?

Gruntowne remonty, a także budowa domów lub budynków gospodarczych, zwykle wiążą się z koniecznością składowania i wywozu powstałych odpadów budowlanych. Warto przy tym zauważyć, że tego typu odpady w postaci gruzu, elementów okien, drzwi czy framugi powinny być wywożone do specjalnie wyznaczonych miejsc, w których przeprowadza się ich ewentualny recykling lub zabezpiecza je przed szkodliwym wpływem na środowisko. Z tego też powodu istnieje wiele firm świadczących tego typu usługi, a także liczne punkty gminne przyjmujące określone ilości gruzu bez dodatkowych opłat. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze zasady dotyczące wywozu odpadów budowlanych i podpowiemy, jaką ilość zwykle można oddać do punktów składowania bez konieczności ponoszenia kosztów.

Składowanie odpadów budowlanych – jak uniknąć dodatkowych kosztów?

W wielu miejscowościach istnieją specjalne punkty PSZOK (Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych), które przyjmują różnego rodzaju odpady nienadające się do wyrzucenia do ogólnie dostępnych śmietników. Do tego typu odpadów zaliczamy między innymi baterie, urządzenia RTV i AGD, a także gruz. Warto jednak wspomnieć, że ze względu na konieczność segregacji i bezpiecznego składowania odpadów budowlanych istnieją określone ilości, które jednorazowo taki punkt może przyjąć. Zasady dotyczące składowania gruzu bez dodatkowych opłat co pewien czas ulegają zmianie, dlatego najlepszym wyjściem będzie poszukiwanie aktualnych informacji na stronach lokalnych urzędów. Zwykle dozwolona ilość odpadów budowlanych, która nie wiąże się z dodatkowymi kosztami, to około 200-300 kg na osobę na rok.

Tanie wywożenie gruzu w Poznaniu i okolicznych miastach – jak wybrać godną uwagi ofertę?

Oddanie odpadów budowlanych do lokalnych punktów PSZOK w przypadku większego remontu może nie wystarczyć na pozbycie się całego gruzu. Wówczas wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług prywatnych firm, które oferują atrakcyjne stawki i dogodne terminy podstawienia oraz odebrania kontenera. W przypadku takich usług jak wywożenie gruzu Poznań oraz okoliczne miejscowości to miejsca, w których działa między innymi przedsiębiorstwo śmieci.eu. Jest to firma, która cechuje się niskimi cenami oraz dużym wyborem kontenerów o różnej pojemności. Dzięki temu zyskujemy pewność, że bez większych trudności dobierzemy kontener mieszczący wszystkie powstałe odpady budowlane, co pozwoli uniknąć dodatkowych kosztów za zamówienie kolejnego mniejszego kontenera na gruz.

Co więcej, jeśli chodzi o wywożenie odpadów budowlanych Poznań i okolice należą do lokalizacji, które w ostatnich latach przeżywają intensywną rozbudowę. To sprawia, że niekiedy trudno znaleźć firmę wywożącą gruz, która będzie cechowała się łatwą dostępnością terminów i elastycznością pod względem czasu. Dlatego warto wspomnieć, że firma śmieci.eu pozwala na rezerwację poszczególnych kontenerów o dowolnej porze dnia i nocy za pośrednictwem intuicyjnej strony internetowej. W efekcie można z łatwością zapoznać się z dostępnymi terminami i wybrać dzień oraz godzinę, która okaże się dla nas najwygodniejsza.