W zdrowym ciele, zdrowy duch – jak zadbać o odpowiednią wagę?

Każdy pragnie być fit i pięknie wyglądać. Żyjemy w czasach kultu pięknej sylwetki. Nie jest to jednak nic nowego. Już w starożytnej Grecji powszechnym ideałem człowieka było kalos kagathos, czyli piękny i mądry. Od nich również przeszły do kultury zachodnioeuropejskiej kanony proporcji ludzkiego ciała, które obowiązywały przez stulecia.

Prawidłowa waga – jaką ją uzyskać?

Nie każdy jednak musi od razu być pasjonatem sportów i codziennego spędzania wielu godzin na siłowni. W jaki sposób można osiągnąć prawidłową wagę w codziennym życiu?

Podstawą oczywiście jest odpowiednio zbilansowana dieta. Zadbajmy o to, żeby znalazły się w niej wszystkie istotne dla prawidłowego odżywienia składniki, minerały i witaminy. Należy wykluczyć dania z dużą zawartością tłuszczy i węglowodanów oraz alkohol.

Ruch to zdrowie. Nie można go całkiem wykluczyć ze swojego życia, jeśli pragniemy cieszyć się pięknym wyglądem i dobrą ogólną kondycją organizmu. Nie musi to być jednak katorżniczy trening na siłowni. Warto biegać, chodzić na długie spacery albo na przykład całą rodziną regularnie jeździć na wycieczki rowerowe.

Najważniejsze jest bycie systematycznym i wytrwałym. Wówczas będziemy wyglądać świetnie i czuć się fenomenalnie.