Domowe sposoby na komary

Wszyscy wiemy jak uciążliwe są małe bzyczące owady, które wieczorami przypominają o swoim istnieniu, gdy odpoczywamy na tarasie lub próbujemy zasnąć. Wiele osób w takiej sytuacji stawia na środki chemiczne, które zwalczają komary, ale nie są obojętne dla naszego zdrowia. Czy istnieją zatem skuteczne ale i bezpieczne dla ludzi substancje, dzięki którym możemy pozbyć się tych owadów? Oczywiście! Komary odstraszają naturalne olejki eteryczne, które znajdują się w wielu roślinach, które znajdziemy w naszych przydomowych ogródkach. Sprawdź, w jakich!

1. Komarzyca – ta piękna roślina o ozdobnych zielonych listkach świetnie sprawdzi się jako dodatek do kwiatów posadzonych na balkonie, w mieszkaniu czy tarasie, a dodatkowo dzięki zapachowi niewyczuwalnemu przez ludzi skutecznie odstraszy komary, warto ją mieć w swoich doniczkach.
2. Lawenda – roślina kojarzona z francuskimi rejonami Prowansji, nie dość, że wprowadzi nas w romantyczny nastrój, to ozdobi nasze wnętrza zapachem i pięknym fioletowym kwieciem, na dodatek nie pozwoli podlecieć komarom; po przekwitnięciu możemy zebrać kwiatki i schować je w bawełnianym woreczku do szafy – dzięki temu ubrania będą miały przyjemny lawendowy zapach i nie zagoszczą w niej mole ubraniowe.
3. Koper włoski – roślina raczej widywana w ogródkach naszych babć, niż na współczesnym balkonie; jednak koper posadzony w donicy może się przydać jako dodatek do obiadu i dodatkowo skutecznie odstraszy niechciane owady.
4. Mięta – w lecie szczególnie przydatna do robienia lemoniady i ochładzających napojów także pomoże w ochronie przed kąszącymi komarami, dzięki swoim olejkom eterycznym.
5. Świeża cebula i czosnek – jeśli nie straszny Ci zapach cebuli i czosnku w twoim domu, możesz zaryzykować! Woń cebuli nie tylko dl ludzi jest ciężka do niesienia, komary tez jej nie lubią. Wystarczy pokroić cebulę na plasterki i ułożyć ją na talerzyku na parapecie okna, tak samo uczynić z czosnkiem i czekać na efekty.