Jakie są rasy króliczków miniaturek? Hodowla królików miniaturowych

Króliki miniaturki to niezwykle systematyczne zwierzątka, które goszczą w wielu domach, zwłaszcza tych w których są małe dzieci. Jakie są rasy królików miniaturek?

Hodowla królików miniaturowych

Obecnie w sprzedaży mamy niezliczoną ilość królików. Hodowla królików miniaturowych jest coraz bardziej popularna. Przed zakupem wielu nabywców zastanawia się jakiego króliczka warto zakupić. Otóż największe zwierzątka mogą ważyć nawet 12 kilogramów, a najmniejsze nawet mniej niż kilogram. Króliki różnią się między rodzajem umaszczenia, długością włosa, wielkością uszu oraz długością kończyn. Na rynku występują rasy królików miniaturowych oraz rasy królików dużych. Największą popularnością cieszą się jednak najmniejsze króliki hodowlane, gdyż są one uwielbiane przez dzieci i bardzo często trzymane w domu jako maskotki. Dużą popularnością cieszą się malutkie króliki rasy Mini Rex, które to są niezwykle przyjazne i nie mają problemu, aby nawiązać kontakt z opiekunem.

jakie są rasy królików miniaturek

Drugim interesującym króliczkiem jest Baranek miniaturka, który jest z natury bardzo ruchliwy i ciekawski, więc z wielką ochotą bawi się z małymi dziećmi. Innym królikiem znanym z wyjątkowego umaszczenia jest Hotot Miniaturka. Mają one całe białe futro, poza dwoma małymi kolorowymi kółkami wokół oczu. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszy się też króliczek Mini Lopa. Rasa ta jest bardzo wesoła i chętna do zabawy, więc łatwo można ja wytresować. Potrzebuje ćwiczeń intelektualnych, więc warto postawić mu w klatce dużo różnych zabawek. Niezwykle ciekawe są też króliczki rasy Mini Satin, które posiadają miękkie i połyskliwe futro. Są to bardzo przyjazne oraz spokojne króliki. Inną rasą cieszącą się sporym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci jak i dorosłych jest Netherland Dwarf. Kupując takiego króliczka, trzeba pamiętać o tym, że potrzebuje on dużo ruchu. Z tego też powodu trzeba im zapewnić odpowiednie miejsce do biegania. Oprócz wymienionych istnieją też króliczki rasy Hermelin, które to są bardzo spokojne i przyjazne, co więcej, chętnie dają się szkolić.