Derki dla kucyków – czym różnią się od tradycyjnych? Kiedy warto z nich korzystać?

Każdy potrzebuje czasem dodatkowego okrycia. W przypadku koni, korzysta się z tak zwanych derek. Dzięki nim, zwierze zyskuje dodatkową ochronę, która potrzebna jest w wielu sytuacjach oraz miejscach. Wbrew pozorom, z derki dla kucyków nie korzystamy jedynie zimą. Wyróżniamy bowiem wiele rodzajów, które sprawdzają się w różnych sytuacjach. Wszelkie potrzebne na ten temat informacje, znajdziemy w poniższym artykule.

Jaką funkcję pełni derka dla kucyka?

Derka dla kucyka to element jeździeckiego wyposażenia, który powinien obowiązkowo znaleźć się w każdej stajni. Jeźdźcy oraz opiekunowie korzystają z nich w różnych sytuacjach, które wymagają zapewnienia wierzchowcowi dodatkowej ochrony. To, jaką derkę wybierzemy, zależy w głównej mierze od warunków pogodowych, miejsca w jakim znajduje się wierzchowiec oraz wydarzenia, w którym bierzemy udział.

Derki dla kucyków – jakie rodzaje wyróżniamy?

Prawdą jest, że kucyki nie różnią się zbytnio od dużych koni. Oznacza to, że potrzebują praktycznie tego samego wyposażenia, jednak o znacznie mniejszych rozmiarach. Na szczęście, istnieją derki przeznaczone specjalnie dla kucyków. Wśród dostępnych rodzajów znajdziemy na przykład derkę przeciwdeszczową. Charakteryzuje się tym, że nie posiada żadnych elementów ogrzewających, dzięki czemu idealnie sprawdzi się również latem. Innym popularnym rodzajem derki jest stajenna. Dzięki niej, kucyk nie zmarznie w stajni, w której bardzo często jest o wiele zimniej niż na zewnątrz. Spowodowane jest to w głównej mierze przeciągami. Przydatna może okazać się również derka przeciw owadom, które potrafią być bardzo uciążliwe dla zwierząt pasących się na polu.

Które konie powinny nosić derkę?

Człowiek zakłada kurtkę od razu, gdy na zewnątrz zaczyna robić się chłodniej. W przypadku kucyków oraz koni sytuacja wygląda nieco inaczej. Zwierzęta te wykształciły bowiem świetną odporność, która nie wymaga dodatkowej ochrony. Całość zmienia się jednak, gdy mówimy o koniach chorych, starych, ogolonych oraz takich, które potrzebują prezentować się idealnie na przykład podczas wydarzeń wystawowych. W takiej sytuacji, należy zapewnić im jak najlepszą ochronę, inwestując w specjalnie stworzone derki dla kucyków. Dzięki nim, możemy być pewni, że skorzystaliśmy ze wszystkich możliwych opcji, które podniosą poziom komfortu zwierzęcia.

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w derki dla kucyków i nie tylko?

Uprawiając jazdę konną, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że wydamy sporą sumę pieniędzy. Właśnie dlatego, najlepiej jest korzystać wyłącznie ze sprawdzonych sklepów. Jeden z nich znajduje się na stronie https://konik.com.pl/derki. Inwestując w jakościowe wyposażenie, posiadamy pewność, że posłuży nam przez naprawdę długi czas. Jest to korzystne nie tylko dla opinii danej firmy, ale i naszego portfela. Derki dla kucyków pomogą im przetrwać minusowe temperatury, które dla słabszych osobników potrafią być naprawdę uciążliwe. Decydując się na uprawianie tego typu sportu, powinniśmy jak najbardziej dbać o zwierzęta.