Żywienie kota brytyjskiego – praktyczne porady

Ile powinien jeść kot brytyjski? Krótko mówiąc, tyle, ile chce, kiedy chce. Powinno się go karmić od trzech do pięciu razy dziennie w małych porcjach (około pół torebki mokrej karmy na posiłek). Zapewni mu to pożywienie i energię, których potrzebuje do biegania, a także do późniejszego rozwoju. Jest mało prawdopodobne, aby kocięta brytyjskie na wczesnym etapie swojego życia stały się otyłe, więc można pozwolić im jeść, kiedy chcą.

Karmienie kota: co, kiedy i ile?

Ile powinien jeść kot brytyjski? Dużo! Koty brytyjskie słyną ze zdrowego apetytu. Rzadko są wybredne i zazwyczaj chętnie zjadają wszystko, co się im da. Gdy ta rasa kotów się starzeje, może mieć problemy z wagą i może być konieczne ostrożniejsze zarządzanie jedzeniem, ale przekarmienie brytyjskiego kota jest praktycznie niemożliwe. Zwykle są energicznymi, małymi kulkami, szczęśliwie spalającymi dodatkowe kalorie swoimi zabawnymi wybrykami. Odpowiedź na pytanie jak karmić kota brytyjskiego jest prosta. Najważniejsza jest jakość jedzenia. Należy wybrać dobrą karmę dla kotów z dużą ilością białka i bardzo małą ilością węglowodanów. Dobrze jest znaleźć marki, które nie zawierają zbóż i skrobi ziemniaczanej, ponieważ te nie dostarczają niczego, czego kot potrzebuje i dostarczają tylko puste kalorie. Chociaż nie jest to zbyt straszne dla energicznego kociaka, jakim jest kot brytyjski, to nadwaga nie jest jedynym problemem, z którym muszą borykać się koty jedzące niezdrowe karmy.

Karmienie starszego kota

Kiedy kot brytyjski wyrasta z szybko poruszającego się, figlarnego kociaka i staje się starszy i spokojniejszy, może mieć problemy z wagą, które nie są dobre dla jego zdrowia. Ziarna i ziemniaki mogą również podrażniać żołądek, a później powodować problemy trawienne. Należy wybrać markę, która jest przejrzysta w kwestii składników, w tym mięsa. Produkty uboczne pochodzenia mięsnego obejmują podroby, które zawierają wiele składników odżywczych, które są dobre dla rosnących kociąt. Ogólnie uznaje się, że drób i królik są najlepszym wyborem dla kota brytyjskiego. Dobrze jest również znaleźć markę, która zawiera taurynę, ponieważ koty potrzebują jej w swojej diecie – niedobór tauryny może uszkodzić wzrok kota. Swojego kociaka najlepiej jest karmić często, ale małymi porcjami, upewniając się, że miska jest czyszczona między posiłkami. Kot brytyjski poinformuje właściciela, gdy będzie głodny. Brytyjskie koty potrafią być bardzo głośnie w tej sprawie i nie wahają się miauczeć w razie potrzeby. Gdy kot dorośnie, można karmić go rzadziej podając większe posiłki.