Jakiego psa powinienem wybrać?

Decyzja o przyjęciu do naszego domu nowego członka rodziny potrafi być jedną z trudniejszych jakie przyjdzie nam podjąć. Musimy bowiem wziąć pod uwagę plusy i minusy posiadania psa. Kolejną ważną kwestią jest wybór rasy.

 

Przy wyborze psa nie powinniśmy kierować się tylko wyglądem, bo przecież nie kupimy huskiego, mając do dyspozycji dwie godziny dziennie na spacery, tak jak nie przygarniemy yorka gdy naszą pasją jest bieganie czy jazda na rowerze. Najlepiej dopasować charakter i predyspozycje psa do naszych własnych. Gdy lubimy spędzać dużo czasu w domu, czytając książkę i wylegując się na kanapie, poszukajmy towarzysza który, jak my, woli rozciągnąć się wygodnie i przeleżeć popołudnie, na przykład buldog francuski.

 

Jednak jeśli spędzamy czas aktywnie i chcielibyśmy kompan do górskich wycieczek, powinniśmy wybrać psa, któremu nie straszny jest kilkugodzinny ruch, jak border collie. Oczywiście pod uwagę trzeba również wziąć wielkość psa, dietę oraz cenę. Gdy przeanalizujemy te wszystkie czynniki i w końcu wybierzemy rasę i hodowle, zostaje nam już tylko kilka formalności i do naszego domu trafia nasz nowy przyjaciel, z którym spędzimy wspólnie wiele szczęśliwych lat.