O hotelach dla psów słów kilka

Lipiec i sierpień to czas rodzinnych wyjazdów. Niestety nie zawsze jednak możemy zabrać ze sobą wszystkich domowników, gdyż niektóre ośrodki wypoczynkowe mogą nie akceptować naszych czworonożnych pupili. Rozwiązaniem tego problemu, na czas naszego wyjazdu na wakacje, może być hotel dla psów.

Miejsca takie mają jednak swoje wymagania i nie przyjmują wszystkich psów. Nasz pupil, by mógł przebywać w hotelu, nie może być agresywny w stosunku do ludzi i innych czworonogów, powinien być zdrowy oraz posiadać swoją wyprawkę na czas pobytu. Cena pobytu zwierzaka w takim miejscu, w zależności od miasta, warunków w hotelu i wielkości psa waha się od 30 do 70 złotych za dobę.

Co ciekawe, w niejednym lepszym hotelu dla psów, warunki dla zwierzaków mogą być podobne jak w pensjonacie dla ludzi! Pies może mieć do dyspozycji swój osobny, prywatny salon z kanapą przypominającym zwykłe warunki mieszkalne, aby czuł się jak najbardziej komfortowo. Dodatkowo obsługa codziennie dba o karmienie psa, zapewnia podstawową pielęgnację, częste spacery oraz socjalizację z innymi psami na terenie hotelu. Często w ofercie widnieje także całodobowa opieka weterynaryjna lub takie luksusy jak masaże relaksacyjne dla psów, a dla zatroskanych właścicieli codzienna sesja zdjęciowa i relacja z życia pupila przesyłana na telefon lub portale społecznościowe.

Oczywiście nie każdy hotel dla psów posiada tak fantastyczne warunki, jak te wypisane powyżej. O opinię warto zapytać znajomych lub internautów, którzy korzystali już z takich usług, a ich zwierzaki po pobycie były zadowolone i niezestresowane. Jeśli jednak nie mamy zaufania do takich hoteli, a mamy dyspozycyjną rodzinę lub znajomych, którzy mogą poświęcić naszemu zwierzakowi odpowiednią ilość czasu, możemy zawsze poprosić ich o pomoc na wakacje, jednak pamiętajmy, że mają oni również swoje życie, a hotel dla psów jest nastawiony konkretnie na opiekę nad naszymi pupilami 24 godziny na dobę.