13 wskazówek, jak chronić swoje zwierzę przed przeziębieniem.

Przeziębienie może być bardzo dotkliwe dla Twojego zwierzęcia, psa, kota i innego domowego zwierzęcia, szczególnie jeśli pozostaje na zewnątrz przez większą część dnia. Jak możesz go chronić tej zimy? Oto kilka sprytnych porad, które należy podjąć na zewnątrz i wewnątrz domu.

1. Docieplenie budy.

Zima ma temperaturę około lub poniżej 0°C, a Twój pupil powinien być w stanie znaleźć schronienie wokół Twojego domu, jeśli pozostaje na zewnątrz przez cały dzień, podczas Twojej nieobecności.
Domek dla psów jest idealnym schronieniem przed złą pogodą, wiatrem, deszczem i śniegiem. Rozważ dodanie dywanu do podłogi, aby lepiej izolować budę zwierzęcia.

2. Bardziej kaloryczna dieta.

Żywa istota cierpiąca z powodu zimna spali więcej kalorii. Lekarze weterynarii zalecają zwiększenie spożycia pokarmu lub karmy o 15%, pod warunkiem, że zwierzę jest wysportowane. Uważaj, jeśli Twoje zwierzę ma nadwagę, zachowaj swoje zwykłe ilości, zwłaszcza dla psów lub kotów przebywających w pomieszczeniach zamkniętych.

3. Zainstaluj wejście dla kota lub psa.

Klapa dla kota jest bardzo praktycznym akcesorium poświęconym wolności kota oraz jego przyjazdom i wyjazdom w pełnej autonomii. Doceni powrót do domu, gdy tylko będzie za zimno, by wyjść i chodzić jak zwykle.

4. Wdzianko.

Zarówno latem, jak i zimą, wyprowadzasz swojego pupila na spacer, aby mógł rozprostować nogi i odciążyć się. Nie należy zmieniać częstotliwości tych spacerów ze względu na ekstremalne zimno. Przy dobrze zakrytych obu stronach ważne jest, aby kontynuować wędrówki, nawet jeśli są one skrócone, i wybrać najlepszą porę dnia.

5. Łamać lody.

Jeśli jesteś właścicielem konia, będziesz obserwował jego koryto wodne, którego woda ma tendencję do zamarzania w lodowate noce. Będziesz musiał regularnie przełamywać lód, aby twoje zwierzęta miały świeżą, przyjemną wodę do picia. Trociny lub piasek, jeśli zostaną dostatecznie rozrzucone, wchłoną wilgoć z ziemi i zapobiegną poślizgnięciu się lub zranieniu koni.

6. Mulczuj gniazdo swoich kur.

Jako miłośnik zwierząt hodowlanych będziesz musiał dodawać siano w kurniku dla dobrego samopoczucia swoich kurczaków.

7. Ciepłe łapy.

Ważne jest, aby chronić opuszki łap zwierzęcia przed spierzchnięciem i pęknięciem. Dlatego też nasi eksperci doradzają, aby po powrocie do domu oczyścić i osuszyć łapy, brzuch i opuszki łap zwierzęcia z powodu podrażnień spowodowanych mrozem lub solą. Czy myślałeś o odpowiednich butach, skarpetkach i butach? Twój zwierzak powie ci o tym wszystkim 😉

8. Koc dla konia.

Konie są wyposażone w specjalne koce, które są niezbędne do zapewnienia naturalnego ciepła w ich boksach. Pokryta, izolująca, ciepła i wygodna, to ulubiona kołdra dla koni w zimie, oprócz dostosowanej diety i troskliwej pielęgnacji.

9. Pomyśl o kocu dla kotów.

Plecionka będzie pocieszać Twojego kolesia wędrownego w poduszce lub koszu przy kominku lub kaloryferze. Niech żyją zimowe wieczory w uroczym towarzystwie, do miłego mruczenia kołysanki!

10. Lampy grzewcze dla gadów.

Lampy oświetleniowe to prawdziwe gorące punkty w terrarium, tworzące środowisko dostosowane do odpowiedniej temperatury Twojego zwierzęcia. Promienie UVB są niezbędne dla metabolizmu gadów.

11. Pozwól sierści twojego zwierzęcia rosnąć.

Nie ma potrzeby nadmiernego dbania o sierść zwierzęcia, a jedynie o węzły, które należy obciąć lub regularne rozplątywanie sierści. Sierść jest jak naturalne pokrycie naskórka, które skutecznie chroni je w zimie, jednocześnie regulując ich własną temperaturę wewnętrzną.

12. Unikaj przewiewów.

Twój pies ma chorobę zwyrodnieniową stawów, jest chory czy wraca do zdrowia? W tym przypadku jedynym hasłem przewodnim jest ciepło, niewyczerpane źródło dobrego samopoczucia. Zamknij szczelnie drzwi i okna, aby uniknąć przeciągów.

13. Miej pod ręką miskę świeżej wody.

Powietrze ogrzane w pomieszczeniu przez piec lub grzejnik elektryczny może odwodnić twojego pupila. Zapewnij swojemu zwierzęciu miskę z wodą lub automatyczną fontannę z wodą w dzień i w nocy.

Nie będziecie się już obawiać zbliżającego się nadejścia zimna! Twój zwierzak jest również dobrze przygotowany do stawienia mu czoła.