Jaka klatka dla chomika będzie najlepsza

Każde dziecko na pewnym etapie życia pragnie mieć własne zwierzątko. Najczęstszym marzeniem kilkulatków jest pies. Niestety, nie każdy ma odpowiednie warunki, by przyjąć pod dach takiego czworonoga. Jeśli chcemy zacząć przygodę ze zwierzątkiem domowym, najlepszy będzie chomik. Kupując chomika, musimy zadbać o odpowiednią klatkę. Jaka klatka dla chomika będzie najlepsza?

Wybór pomieszczenia dla gryzonia może być kłopotliwe, zwłaszcza, gdy nigdy nie mieliśmy do czynienia z chomikiem. Pamiętajmy, że gryzoń nie może mieć zbyt małej klatki. Niewielka przestrzeń negatywnie odbije się na samopoczuciu zwierzątka. Kiedy nie wiemy, jaka klatka dla chomika spełni wszelkie wymogi, musimy przede wszystkim pomyśleć, gdzie ją umieścimy i wybrać odpowiedni rozmiar.
Zarówno akcesoria dla gryzoni, jak i klatki powinny stać w zacisznym i spokojnym miejscu. Wybieg dla chomika lub klatka nie powinny znajdować się w hałaśliwym i mocno nasłonecznionym miejscu. Najlepiej jest, kiedy klatka stoi w rogu pokoju, z dala od przeciągów.

Jeśli zastanawiamy się, jaka klatka dla chomika będzie odpowiednia, musimy pamiętać, że nie powinna ona zawadzać. Przedpokój lub korytarz nie zawsze są dobrym wyborem.
Kiedy mamy już kupioną klatkę, możemy zaopatrzyć się w akcesoria dla gryzoni. Wśród tysięcy ofert znajdziemy miniaturowe dzieła sztuki. Place zabaw, domki, a nawet siłownia- to tylko niektóre z propozycji. Oprócz tego powinniśmy nabyć też poidełko, wyściółkę i miseczki.
Własne zwierzątko buduje w dzieciach poczucie sprawczości i uczy odpowiedzialności. Pamiętajmy, że żywe zwierzę to nie tylko ładne akcesoria dla gryzoni, czy wielopoziomowa klatka, choć te rzeczy są również istotne. Troska i znajomość nawyków zwierzęcia pomogą naszym dzieciom opiekować się gryzoniem w prawidłowy sposób.

Jeśli nic nie wiemy o zwierzątku, które chcemy kupić, powinniśmy zapytać pracowników w sklepie zoologicznym. Obsługa doradzi nam nie tylko, jaka klatka dla chomika będzie najlepsza, ale opowie o zwyczajach zwierzęcia i sposobach na codzienną pielęgnację, a także o możliwych kłopotach, jakie mogą się pojawić w związku z hodowlą.