Pies czy kot ? Kilka słów

W prawie każdym domu, znajduje się, tak zwany zwierzak domowy. Owszem, każdy lubi pogłaskać kota bądź psa. Mówiąc wprost lubimy posiadać maskotkę domową. Jednak pojawia się pewna kwestia. Jaki zwierzak jest lepszy kot czy pies ?

Poruszane tutaj będą ogólne wskazówki dotyczące tego, co tyczy się kota, co tyczy się psa.
Zacznijmy od naszych psich przyjaciół. Ras psów jest niesamowicie dużo, tym samym, wybór jest pokaźny. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie każda rasa jest tak tania jakby się wydawało, tyczy się to czworonogów, które pochodzą z tak zwanej hodowli. Jeśli kogoś stać, aby zapłacić za psa, to jest to jedna z opcji, aby takowego zwierzaka posiadać. Druga opcja to pójście do schroniska. Wiadomo, mamy tam do czynienia, z psami znalezionymi, bądź po prostu oddanymi przez wcześniejszych właścicieli. Mimo to warto zainteresować się takim rozwiązaniem.
Każdy pies znajdujący się tam, na pewno ucieszy się z nowego domu.

Posiadając psa trzeba pamiętać, że nie każdy pies odnajdzie się w danym metrażu mieszkania czy domu. Większe psy zapewne potrzebują więcej miejsca, nie nadają się na małe powierzchnie. Dla większych psów, dogodną opcją jest posiadanie przestrzeni za domem, na której mogą biegać, bawić się itp.
Oczywiście, wizyty u weterynarza, wszelkiego rodzaju szczepienia, badania, trzeba przeprowadzić jak najszybciej, od momentu przygarnięcia psa pod swój dach.
Tak samo jak koty, tak i psy zmagają się z wszelkiego rodzaju pchłami i kleszczami. Na to również trzeba zwracać uwagę. Ostatnią rzeczą, jest to, aby wyprowadzać psa na spacery, niezależnie od pory dnia. Trzeba liczyć się z tym, że w grę mogą wchodzić nocne spacery.

Zupełnie inaczej sytuacja wygląda u kotów. Nie mniej, cześć rzeczy wymienionych u góry również się tyczy kotów. Natomiast przy wyborze kota trzeba się zastanowić nad tym, czy będzie to kot domowy, taki będący cały czas w domu, czy jednak to będzie kot wychodzący, czyli taki, który zostaje wypuszczony na dwór. Kolejną sprawą jest to, że jeśli kot jest domowy, należy zainwestować w kuwetę, do której kot będzie się załatwiał.
Jeśli kot ma długą sierść, należy go czesać regularnie, ponieważ wypadająca sierść może zostawać na meblach, kanapach, dywanach. Mitem jest to, że koty piją mleko, którego używamy w naszym codziennym życiu. Kot spożywający takie mleko, może mieć w przyszłości kłopoty ze zdrowiem.

Każdy kto by chciał by zabrać do domu kota bądź psa, musi również rozeznać się w tym, czy podoła odpowiedzialności, która wiąże się ze zwierzęciem. Tak samo jak społeczeństwo dzieli się na dwie strony w każdej sprawie, tak są entuzjaści kotów oraz miłośnicy psów. Każdy zwierzak ma swoje wady i zalety, jednak trzeba pamiętać, aby dobrze się nim zajmować.

Więcej o kotach i psach dowiedzie się ze strony https://pets-style.pl/